Skocz do zawartości
HaeS

E-sport #2

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku, również dzisiaj liczę na pozostawienie opinii w odpowiedziach na dole.

Wprowadzenie
W dniu dzisiejszym chciałbym poruszyć temat graczy, którzy przez większą część ludzi są postrzegani jako uzależnione nerdy bez życia. Mam nadzieję, że uda mi się odrzucić tą wizję przynajmniej w naszej małej społeczności.
Oprócz graczy, będe również chciał chociaż w małym stopniu zobrazować pracę i działanie organizacji e-sportowych, z których potęgi możemy nie zdawać sobie sprawy.

Gracze
Najprościej będzie mi przedstawić ten temat według mojej wizji, więc zachęcam do pozostawienia swojego zdania w odpowiedziach. Słysząc słowo "gracz" widzę wiele marzeń, pięknych historii, podróży oraz ciężką pracę. Zwykli ludzie nie widzą tych aspektów, przez co nie traktują całego e-sportu poważnie. Życie profesjonalnego gracza w zasadzie nie różni się od życia profesjonalnego sportowca. Dlaczego? Jest to spowodowane tym, że obydwoje robią to co kochają i walczą o najwyższe cele. Obydwoje żyją tym co robią i chcą być jak najlepsi. Jednak wiele ludzi i tak powie, że porównanie to jest co najmniej idiotyczne i co jest trudnego w graniu w gry. Nie zgodzę się z tym, gdyż nie dostrzegamy drogi z zwykłego kolegi z klasy, grającego w gry do profesjonalisty. Jest to ogromna przepaść, którą trzeba przeskoczyć bardzo ciężką pracą i oddaniu się temu w zupełności. Czy idąc ulicą rozpoznasz, który człowiek jest profesjonalistą w gry, a który w jakąś dziedzine sportu? Prawda jest taka, że nie jest to możliwe, bo obecni gracze nie wyróżniają się niczym specjalnym, a ich życie również się wiele nie różni. Profesjonalni e-sportowcy mają rodziny, dbają o swoje zdrowie, żyją normalnie. Aby poznać ich świat bliżej polecam obejrzeć film o chyba najbardziej rozpoznawalnym polskim profesjonalnym graczem w CS:GO, w którym można dowiedzieć się  bardzo dużo ciekawych rzeczy z jego życia - <klik>

Organizacje
W tej kwestii opisze to bardziej ogólnie, bo na pewno jest wiele rzeczy, których nie wiem o organizacjach e-sportowych. Jednak, udało mi się spotkać z moderatorem x-kom Ago, czyli polskiej organizacji, która jest zasilana przez takich sponsorów jak Intel oraz Razer. Głównym celem organizacji jest bycie najlepszą. Nie powinno to nikogo zbytnio dziwić, bo każdy chce, aby jego zawodnicy byli najlepsi w danych grach. Samo rozpoczęcie takiej przygody to jest ogromna inwestycja pieniężna. Oczywiście, można zbudować coś z niczego, jednak jest to proces długotrwały i niepewny - wyjdzie lub nie, co może przynieść mniejsze straty dla organizacji niż niewypał sprawdzonego, dobrze opłaconego składu, lecz nadal są to jakieś straty, których na początku historii nie chcesz ponosić. Organizacje zatrudniają graczy, których obejmuje podpisany kontrakt i do obowiązków organizacji należy zapewnienie idealnych warunków do rozwoju zawodników, dlatego drużyny bardzo często decydują się na bardzo luźną atmosferę między zarządem, a zawodnikami, czego najlepszym przykładem jest G2 Esports. Takie zarządzanie pomaga w dobrym przygotowaniu graczy, ponieważ nie odczuwają, aż takiej presji, co nie pomaga w trakcie gry. Co ważne, w największych organizacjach dysponują się ogromnymi sumami pieniędzy co potwierdza ostatnie zakontraktowanie składu CS:GO przez Cloud9. Takie pieniądze zapewniają wiele emocji związanych z organizacją, bo każdy lubi oglądać najlepszych z najlepszych.

Zakończenie
To na tyle w dzisiejszym poście. Mam nadzieję, że nie zanudziłem Was, a dodatkowo dowiedzieliście się czegoś nowego. Zachęcam do zostawienia opinii na dole. 

Edytowane przez HaeS
  • Uwielbiam to 4
  • Plus 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

O nas

Nasza przygoda zaczęła się wraz z początkiem 2019 roku. Sieć w bardzo szybkim tempie się rozrasta, nasze forum zostało stworzone przez graczy dla graczy. Oferujemy szczególnie stabilne serwery, doświadczoną i odpowiedzialną administrację i miłą, przyjazną atmosferę. Wiele ciekawych konkursów, eventów które urozmaicą wasz czas spędzony u nas. Każdy użytkownik ma szansę się wykazać, jeśli nie boisz się wyzwań, nie boisz się ciężkiej pracy, nasza sieć oferuje długotrwałą karierę, od moderatora po administratora sieci. Nie zwlekaj, dołącz do nas!

• Dodaj nową pozycję...