Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hWyACaH.png 

 

Na świecie istnieje wiele tajemniczych, pięknych i zapierających dech w piersi miejsc. Poznajmy trochę z nich. Odpalmy wyobraźnię i przenieśmy się w bajkowe krainy, rodem z filmów Disney'a.

 

1. Depresja Danakil, Etiopia. 

depresja-danakil-2-600x399.jpg

Przepiękny krajobraz, jedno z najgorętszych miejsc, które mamy na Ziemi. Wchodzi on w skład Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Można tu spotkać wiele gorących źródeł jak i niezwykłych formacji skalnych uchwyconych w pięknej kolorystyce. Jeśli jesteś podróżnikiem i miłośnikiem pięknych widoków, musisz tu przyjechać! 

 

2. Laponia, Finlandia. 

0058-laponia-finlandia.jpg

Klimat niczym z bajkowej Krainy Lodu, bądź też kojarzący się ze Świętym Mikołajem. Na zdjęciu wyżej widzimy gigantycznych rozmiarów drzewa, które zostały pokryte śniegiem i lodem. Mogą one przypominać stwory z baśni. Jednak minusem jest to, że zjawisko te występuję tylko zimną. (Temperatura waha się od -40 stopni Celsjusza). Największa atrakcją, którą możemy tam zaobserwować są stada reniferów oraz wyprawy w psich zaprzęgach. 

 

3. Sokotra, Jemen.

Socotra-Island-Yemen-1-500x400.jpg


Znajdujemy się teraz na archipelagu czterech wysepek na Oceanie Indyjskim. Możemy tam ujrzeć ok. 700 pięknych, niezwykłych i rzadkich gatunków flory i fauny. W żadnym inny miejscu na świecie, nie ujrzymy takich cudów jak właśnie tam. Główną wizytówką tego miejsca jest Drzewo Smoczej Krwi, którego gałęzie rozchodzą się do góry, niczym przy poziomicy. Dzięki temu, możemy poczuć się jak w bajkowej wiosce Smerfów gdyż drzewa przypominają grzyby. 

 

4. Jezioro Bajkał, Rosja.

syberia01.jpg

Najstarsze słodkowodne jezioro istniejące na świecie. W zimie zamarza, jego woda jest tak przejrzysta, że możemy zobaczyć w nim własne odbicie jak i widoczność potrafi sięgnąć w okolicach 130 metrów. W marcu i kwietniu szrony oraz słońce powoduje pęknięcia, co równa się z formowanie lodu w kolorze turkusowym. 

 

 

5. Park Narodowy Skaftafell, Islandia.

5396434721_ab66d016a7.jpg

Możemy tu ujrzeć przepiękną lodową jaskinię, i poczuć się jak w bajce Królowa Śniegu. Mieni się ona błękitnym światłem, przez co czujemy się jak w bajce. Ciekawostką, którą można tu dodać jest to, że lód, praktycznie bez powietrza potrafi pochłonąć każde światło oprócz niebieskiego, dzięki czemu otrzymuje ona kosmiczny efekt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
You do not have the required permissions to read this content. Edytowane przez Milka
  • Plus 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
You do not have the required permissions to read this content.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
You do not have the required permissions to read this content.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

O nas

Nasza przygoda zaczęła się wraz z początkiem 2019 roku. Sieć w bardzo szybkim tempie się rozrasta, nasze forum zostało stworzone przez graczy dla graczy. Oferujemy szczególnie stabilne serwery, doświadczoną i odpowiedzialną administrację i miłą, przyjazną atmosferę. Wiele ciekawych konkursów, eventów które urozmaicą wasz czas spędzony u nas. Każdy użytkownik ma szansę się wykazać, jeśli nie boisz się wyzwań, nie boisz się ciężkiej pracy, nasza sieć oferuje długotrwałą kariere, od moderatora po administratora sieci. Nie zwlekaj, dołącz do nas!

×
×
  • Dodaj nową pozycję...